You are here
Home > Kombëtarja > VIDEO/ Tashmë e bën rrugë, një magji e vërtetë nga këmbët e Çekiçit

VIDEO/ Tashmë e bën rrugë, një magji e vërtetë nga këmbët e Çekiçit

Olimpik Ljubjana është duke luajtur ndaj Tabor dhe po fiton në shifrat 2-0. Një magji të vërtetë ka dhuruar Endri Çekiçi nga goditja e dënimit. Si të ishte një 11-metërsh për sulmuesin shqiptar, që ka bërë shumë realizime të tilla në kohët e fundit.

Goditja e tij është e pandalshme për portierin që mbetet i shtangur në vend. Në pjesën e parë Çekiçi e kishte humbur një mundësi për të realizuar nga pika e penalltisë, por kur flitet për një gjuajtje dënimi, është më i sigurt për ta dërguar topin në rrjetë me specialitetin e tij.

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top