You are here
Home > Kombëtarja > VIDEO/ Situata komike i ndodh Lindon Selahit, arbitri nuk gjen kartonin për ta ndëshkuar

VIDEO/ Situata komike i ndodh Lindon Selahit, arbitri nuk gjen kartonin për ta ndëshkuar

E çuditshme dhe komike është ajo që ka ndoshur në ndeshjen e sotme mes PSV-së dhe ekipit të Twentes në elitën e futbollit holandez. Protagonist në këtë episod ka qenë futbollisti shqiptar Lindon Selahi. Ky i fundit ka bërë një ndërhyrje të gabuar në minutën e 30 të takimit dhe kjo ka detyruar arbitrin kryesor që ta ndëshkojë me karton të verdhë.

Por çuditërisht kartoni nuk ndodhej në xhepin e gjyqtarit kryesor, i cili është drejtuar nga arbitri 4-t, duke i marrë këtij të fundit “borxh” një të tillë. Në fund Selahi nuk i ka shpëtuar dot ndëshkimit, teksa edhe kjo situatë komike nuk e ka shpëtuar dot nga i verdhi.

Ndërkohë kjo nuk është hera e parë që talenti kuqezi bëhet protagonist i momenteve komike për shkak të arbitrave. Kjo pasi disa javë më parë trajneri dëshironte të largonte mesfushorin shqiptar nga fusha, por gjyqtari i 4-t do i dhuronte Selahit 90 minuta të plota pasi vendosi numrat e gabuar në tabelë, duke bërë që të ishte një tjetër lojtar ai që do të linte lojën.

 

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top