You are here
Home > Kombëtarja > VIDEO/ Nuk ndalet Vedat Muriqi, tani kryeson edhe listën e golashënuesve në Turqi

VIDEO/ Nuk ndalet Vedat Muriqi, tani kryeson edhe listën e golashënuesve në Turqi

Vedat Muriqi e ka kthyer në lojë fëmijësh shënimin e golave. Sulmuesi shqiptar ka realizuar me kokë edhe në takimin që Fenerbaçe është duke zhvilluar ndaj Gencelrbirgli. Miqtë kaluan të parët në avantazh, por në minutën e 24 erdhi edhe barazimi i rezultatit.

Pak minuta më vonë, i njëjti sulmuesi ka trefishuar shifrat. Muriqi shkon në kuotën e 9 golave të shënuara, po aq se kryesuesit aktual si Jahovic dhe Cise me 9 gola të realizuar deri në këtë fazë të kampionatit. /Sport Ekspres/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top