You are here
Home > Kombëtarja > VIDEO/ Një asist brilant dhe goli me kokë, Vedat Muriqi ka shpërthyer sërish te Fenerbaçe

VIDEO/ Një asist brilant dhe goli me kokë, Vedat Muriqi ka shpërthyer sërish te Fenerbaçe

Vedat Muriqi nuk po përmbahet te Fenerbace, ndërsa është kthyer sërish në lojtarin vendimtar. Këtë herë është fituar në shifrat 3-2 ndaj Matalyaspor ku sulmuesi shqiptar ka bërë diferencën.

Në minutën e 70 u hap seria e golave me Muriqin që i gjendur në zonë do të tundte rrjetën me kokë. Gjithashtu duke dhuruar një asist magjik me vetëm një prekje në golin e dytë të Fenerbaçes. Miqtë do të barazonin rezultatin, ndërsa vendasit shënuan edhe një gol në minutën e fundit të takimit. /Sport Ekspres/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top