You are here
Home > Kombëtarja > VIDEO/ Goli i mrekullueshëm nga Çekiçi, Kombëtaren e afron edhe më tepër

VIDEO/ Goli i mrekullueshëm nga Çekiçi, Kombëtaren e afron edhe më tepër

Endri Çekiçi është duke kaluar një formë shumë të mirë në Slloveni. Padyshim që ky futbollist e meriton ftesën e Kombëtares për ndeshjen e tetorit.

Aktualisht Olimpik Ljubjana është duke fituar me rezultatin 3-0 ndaj Bravos. Goli i parë i takimit erdhi pikërisht nga sulmuesi shqiptar, me një gol të mrekullueshëm. Gjuajtja e tij u ndal në trekëndësh dhe ishte e pamundur për portierin kundërshtar që ta ndalte. Dëshira e Çekiçit ka qenë e madhe për të veshur edhe fanellën kuqezi, ndërsa një ftesë e mundshme pritet t’i jepet në muajin tetor.

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top