You are here
Home > Kryefaqja > VIDEO/ Është Ibrahimoviçi shqiptar, Vedat Muriqi gjen tjetër gol me Fenerbaçen

VIDEO/ Është Ibrahimoviçi shqiptar, Vedat Muriqi gjen tjetër gol me Fenerbaçen

Vedat Muriqi është padyshim sulmuesi shqiptar më i mirë i momentit. Këtë herë ky futbollist ka gjetur rrjetën ndaj Bashakshehir, ndërsa takimi është në rezultatin 1-1. Pas një krosimi fantastik që erdhi thuajse nga gjysmëfusha, Muriqi e dërgoi topin bukur në rrjetë duke u shtrirë në fushë.

Në të gjitha pozicionet dhe në të gjitha mënyrat mund të tundi rrjetën, padyshim që ky futbollist nuk ka të krahasuar. Gjithashtu edhe në pjesën e parë erdhi një tjetër gol nga Muriqi, por që u anullua nga VAR-i për pozicion jashtë loje. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top