You are here
Home > Kombëtarja > VIDEO/ Bujaria në majën më të lartë, Çekiçi nuk e tund rrjetën edhe i vetëm me portierin

VIDEO/ Bujaria në majën më të lartë, Çekiçi nuk e tund rrjetën edhe i vetëm me portierin

Olimpik Ljubjana është duke barazuar me rezultatin 1-1 në përballjen ndaj Muras, e vlefshme për kampionatin slloven. Miqtë kaluan të parët në avantazh, por barazimi erdhi në pjesën e dytë.

Protagonist do të ishte edhe sulmuesi shqiptar, Endri Çekiçi. Pas një gabimi të portierit dhe mosmarrëveshjes që kishte me mbrojtjen e Muras, Tomiç do të “vidhte” bukur topin për të nxjerrë Çekiçin të vetëm përpara portës.

Pavarësisht kësaj, futbollisti shqiptar nuk e provojë që të dërgonte topin në rrjetë, por e siguroi atë duke ia kthyer sërish topin Tomiç për të gjetur golin e barazimit. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top