You are here
Home > Futbolli Shqiptar > VIDEO/ “Benxhi” lë pas dëmtimin në Zvicër, i rikthehet zakonit të golave me Zyrihun

VIDEO/ “Benxhi” lë pas dëmtimin në Zvicër, i rikthehet zakonit të golave me Zyrihun

Benjamin Kololli është rikthyer duke shënuar sërish në Zvicër, me zakonin e vjetër të lojtarit të Kosovës. Ishte e pamundur që te një goli i Zyrihut ky futbollist të mos ishte protagonist, derisa iu shfaq dëmtimi.

Disa kohë jashtë fushës së blertë, por ndërsa ndeshjet e Kosovës afrojnë, lajme të mira vijnë nga “Benxhi”. Zyrihu është duke fituar në shifrat 3-0 ndaj Xamaxit, me Kolollin që e ka nisur si titullar. Realizimi i parë do të vinte pikërisht nga ky lojtar, nëpërmjet pikës së bardhë të penalltisë. Ndërkohë mbeten edhe 45 minuta të tjera loje, atje ku dardanasit mund të lërë sërish gjurmë në statistika, pasi historia e takimit duket e mbyllur. /Shqiperia.ch/

Fundi i bashkëbisedimit
Shkruani një mesazh …

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top