You are here
Home > Kombëtarja > Shumë lojtarë nga ekipi B por jo Manaj, Barcelona lë në shtëpi shqiptarin kundër Napolit

Shumë lojtarë nga ekipi B por jo Manaj, Barcelona lë në shtëpi shqiptarin kundër Napolit

U përzgjodh në listën fillestare të lojtartëve të gatshëm për Setien në Champions League, por ky i fundit ka vendosur ta lërë Manajn në shtëpi për takimin e mesjavës kundër Napolit. Barcelona ka publikuar listën e lojtarëve që do të udhëtojnë drejt Italisë në ndeshjen e radhës, por sulmuesi shqiptar nuk ia ka dalë dot të fitojë një vend mes 21 futbollistëve të përzgjedhur nga trajneri spanjoll.

Megjithatë të njëjtin fat si Manaj nuk e kanë pasur lopjtarët e tjerë të ekipit B, teksa plot 6 prej tyre do të jenë nën urdhërat e trajnerit kundër Napolit. Pena, Puig, Collado, Fati, Araujo dhe Akieme janë emrat nga skuadra e dytë që Setien ka dashur t’i ketë në dispozicion në këtë transfertë të vështirë. Kështu sulmuesi kuqezi duket se duhet të përpiqet më tepër në stërvitje dhe në mundësitë që i jepen te Barcelona B për të siguruar një ftesë në takimet e radhës./Sport Ekspres/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top