You are here
Home > Kombëtarja > Shqiptarët dallojnë mbi të tjerët, shifra që te Lokomotiva e Zagrebit lartësojnë futbollistët kuqezi

Shqiptarët dallojnë mbi të tjerët, shifra që te Lokomotiva e Zagrebit lartësojnë futbollistët kuqezi

Lokomotiva e Zagrebit arriti që të kualifikohej për në finalen e Kupës së Kroacisë pasi arriti të fitonte me rezultatin 0-3 ndaj Slaven Belupos. Në këtë përballje do të linin gjurmën e tyre Enis Cokaj dhe Myrto Uzuni me golat e tyre, por njëkohësisht edhe me lojën e zhvilluar.

Nëse shohim statistikat e ndeshjes, ato flasin qartë: “Flitet për maratonomakët shqiptarë”! Këta të fundit kanë përshkruar gjithë fushën, duke dalluar nga gjithë pjesa tjetër e lojtarëve. Të rëndësishëm dhe të parët për të tërhequr Lokomotivën e Zagrebit, padyshim që gjithë besimi i dhënë nga ana e drejtuesve të ekipit kroat është shpërblyer në mënyrën më të mirë. /Sport Ekspres/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top