You are here
Home > Kombëtarja U-19 > Shqipëria U-19 i bën tre ndeshje me rezultatin 2-1, ia dalim falë Muçit dhe talentit të Breshias

Shqipëria U-19 i bën tre ndeshje me rezultatin 2-1, ia dalim falë Muçit dhe talentit të Breshias

Shqipëria U-19 ka arritur të fitojë takimin në turneun që po zhvillohet në Zagreb me rezultatin 2-1. Olimpik Ljubjana do të kalonte e para në avantazh, por kuqezinjtë do të përmbysnin rezultatin.

Ernest Muçi, talenti i Tiranës, vazhdon të shënojë me fanellën e Kombëtares. Pikërisht i njëjti autor i golit që tundi rrjetën edhe ndaj Realit të Madridit U-19. Ndërsa realizimi i dytë do të vinte nga Brijan Ibrahimi. Talenti i Breshias është gjithashtu premtues për të ardhmen, ndërsa stërvitjen në kohët e fundit e ka bërë me ekipin e parë të Serisë A.

Më parë Shqipëria U-19 kishte humbur me të njëjtat shifrat 2-1, në takimet kundër Realit të Madridit dhe Dinamos së Zagrebit. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top