You are here
Home > Kryefaqja > Rizespori e sheh Muriqin si objekt biznesi: Do na kënaqi me paratë!

Rizespori e sheh Muriqin si objekt biznesi: Do na kënaqi me paratë!

Vedat Muriqi do të largohet nga Rizespori pas super sezonit të mbyllur. Gjithmonë sulmuesi i Kosovës arriti të bënte diferencën në kampionatin turk, duke realizuar gola edhe ndaj skuadrave më të mira.

Kjo ka zgjuar interesin e shumë ekipeve, që kërkojnë shërbimet e Muriqit. Më afër është Galatasarai, ndërsa presidenti i Rizesporit, Hasan Kartal, fërkon duart: “Nuk e kemi ende ofertën konkrete, por Muriqi do të na kënaq me para”, ka thënë Kartal. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top