You are here
Home > Futboll Bota > Qesharake/ Qanin hallin e stadiumit ndaj Torinos, sjellja paradoksale e mediave për Kukësin

Qesharake/ Qanin hallin e stadiumit ndaj Torinos, sjellja paradoksale e mediave për Kukësin

Kukësi zhgënjeu tifozët në përballjen e parë ndaj Debrecen, ndërsa tani mbetet me një këmbë jashtë Europës.Një humbje me rezultatin 3-0 në transfertë i lë pak historisë së kualifikimit. Por si një paradoks i madh mund të merret edhe sjellja e mediave sportive në vendin tonë.

Gjithmonë u konsiderua i mirqënë se verilindorët do të luanin në turin e dytë ndaj Torinos. Madje si shqetësim kryesor mbetej stadiumi se ku do të luante Kukësi në këtë përballje, duke harruar tërësisht turin e parë. Për më tepër që flitet për një ekip si Debreceni, që ka kualitete të mëdha dhe nuk linte vend për një sjellje të tillë. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top