You are here
Home > Futboll Bota > Plas në Bern/ Zviceranët provokojnë me Kosovën tifozët e Crevena Zvezdës

Plas në Bern/ Zviceranët provokojnë me Kosovën tifozët e Crevena Zvezdës

Pak minuta para nisjes së ndeshjes mes Crevena Zvezdës dhe Young Boysit në Zvicër, ka plasur edhe konflikti. Pikërisht ashtu siç pritej duke parë situatën e krijuar para ndeshjes dhe që “Shqiperia.ch” ka raportuar prej kohësh.

“Kurir” raporton se tifozët vendas kishin përgatitur një surprizë të hidhur pêr serbët, duke e provokuar me Kosovën. Tifozët miq kanë dalë jashtë kontrollit, ndërsa ndërhyri edhe policia për të qetësuar situatën. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top