You are here
Home > Kombëtarja U-19 > Ndeshje spektakolare për kuqezinjtë e vegjël, Shqipëria e nis me Realin e Madridit

Ndeshje spektakolare për kuqezinjtë e vegjël, Shqipëria e nis me Realin e Madridit

Shqipëria U-19 do të jetë pjesëmarrëse e “International Memorial Tournament”, atje ku do të ketë përballë disa skuadra me nivel të lartë. Kompeticioni do të jetë i ndarë në dy grupe dhe gjithsesi do të jenë 8 ekipe.

Kuqezinjtë e drejtuar nga Nevil Dede do të luajnë ndaj Realit të Madridit, Dinamos së Zagrebit dhe Olimpik Ljubjanës. Ndërkohë në grupin tjetër gjendet Kroacia U-19, Fejnordi, Grashopërsi dhe Cerezo Osaka.

Ndeshja e parë do të jetë pikërisht ajo ndaj spanjollëve të Realit të Madridit në 8 gusht, për të kaluar më pas ndaj Dinamos së Zagrebit në 9 gusht dhe një ditë më vonë ndaj Olimpik Ljubjanës. Ekipi kombëtar do të nis grumbullimin në datën 4 gusht, për të mbërritur më pas në Kroaci. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top