You are here
Home > Kombëtarja > Mund të shkonte edhe më keq, Keidi Bare bëhet gati për “finalen” me Rei Manajn

Mund të shkonte edhe më keq, Keidi Bare bëhet gati për “finalen” me Rei Manajn

Karakteristika kryesore e Keidi Bare me lojën e fortë që praktikon në fushë, e detyroi lojtarin e Malagas të linte fushën e blertë që në minutën e 30 ndaj Oviedos. Shumë prisnin që futbollisti t’ia hidhte paq për të qënë i gatshëm që në ndeshjen e rradhës, pasi ndërhyrja e tij ishte e rrezikshme, por jo e qëllimshme.

Bare do të mungojë ndaj Zaragozas për takimin e rradhës, ndërsa po përgatitet për ndeshjen me Albaseten. Mediat në Spanjë shprehen se lojtari kuqezi ka marrë dënimin minimal, pasi mund të ndëshkohej edhe më tepër. Ndeshja me Albasten e Rei Manajt do të jetë si një finale, sepse të dyja skuadrat luajnë shanset e tyre për “La Liga”. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top