You are here
Home > Kryefaqja > Kaçe mbetet sërish në udhëkryq, Panathinaikosi do e largojë nga skuadra

Kaçe mbetet sërish në udhëkryq, Panathinaikosi do e largojë nga skuadra

Futbollisti shqiptar, Ergys Kaçe, duket të jetë gjithmonë e më larg ekipit të Panathinaikosit. Pavarësisht shkëlqimit të lojtarit të Kombëtares me skuadrën greke, aventura e tij me Panathinaikosin nuk do të vazhdojë më gjatë.

Kjo pasi kërkohet një shifër e madhe për të mbajtur kartonin e Kaçes. Jo pak, por 400.000 mijë euro në vit. Deri tani gjysma e shifrës paguhet nga ana e PAOK-ut, pasi është si huazim në ekipin aktual. Sa i përket kontratës së bashkëpunimit të Kaçes me PAOK-un, ajo skadon në 2020 dhe e ardhmja e mesfushorit shqiptar mbetet në udhëkryq. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top