You are here
Home > Kombëtarja > FOTO/ 30 mjekët shqiptarë mbërritën në Itali, De Biazi me krenari: Faleminderit Shqipëri!

FOTO/ 30 mjekët shqiptarë mbërritën në Itali, De Biazi me krenari: Faleminderit Shqipëri!

Drejt Italisë fluturuan gjatë ditës së djeshme 10 mjekë dhe 20 infermier për të ndihmuar shtetin fqinjë në luftën kundër Covid-19. Deri më tani në Itali regjistrohen mbi 10 mijë viktima si pasojë e përhapjesë në mënyrë të mejëhershme të koronavirusit. Ndërkohë mijra pacientë të tjerë janë të prekur dhe po luftojnë me jetë a vdekje.

Dërgimi i grupit të mjekëve drejt Italisë ka surprizuar edhe ish-trajnerin e Kombëtares së Shqipërsië, Gianni De Biasi. Në një reagim në rrjete sociale, trajneri falenderon Shqipërinë për gjestin e saj duke e shoqëruar foton e postuar me një pjesë nga fjalimi i kryeministrit Rama.

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top