You are here
Home > Kombëtarja > Formacioni zyrtar/ Një lojtar i Shqipërisë në mbrëmjen e “Champions League”, Gjimshiti luan si titullar ndaj Valencias

Formacioni zyrtar/ Një lojtar i Shqipërisë në mbrëmjen e “Champions League”, Gjimshiti luan si titullar ndaj Valencias

Vetëm pak minuta më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare sa i përket dy ndeshjeve që do të zhvillohet në “Champions League” mes Atalanta-Valencia dhe Totenhem-Leipzig. Më poshtë mund të ndiqni edhe vendosjen në fushë të ekipeve, por ajo ku ne duhet të ndalemi është në Itali.

Kjo pasi atje do të luajë nga minuta e parë edhe mbrojtësi i Shqipërisë, Berat Gjimshiti, që sot bën 27-vjeç. Trajneri Gasperini i ka besuar një vend në prapavijë në këtë ndeshje të rëndësishme për historinë e Atalantës, së bashku me Palominon dhe Toloin. Në rast të një tjetër paraqitje të mirë të këtij futbollisti, do të rriste edhe interesin e skautëve të ndryshëm që gjenden në stadium.

Formacionet zyrtare, Atalanta-Valencia

Atalanta: Gollini, Toloi, Palomino, Gosens, Gomez, Freuler, De Roon, Djimsiti, Hateboer, Ilicic y Pasalic.

Valencia: Jaume Domenech; Wass, Mangala, Diakhaby, Gaya; Torres, Parejo, Kondogbia, Soler; Maxi Gomez y Guedes.

Totenhem-Leipzig

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top