You are here
Home > Kombëtarja > Formacionet zyrtare, Shqipëri-Itali (Yjet)/ Redi Jupi dhe Alban Bushi gjenden në stol

Formacionet zyrtare, Shqipëri-Itali (Yjet)/ Redi Jupi dhe Alban Bushi gjenden në stol

Vetëm pak minuta kanë mbetur nga nisja e ndeshjeve të yjeve, atje Shqipëria do të ketë përballë Greqinë, Turqinë dhe Italinë. Sindikata e Futbollistëve Shqiptarë ka organizuar këto miqësore të veçanta që lekët e përfituara nga shitja e biletave të shkojnë për familjet e prekura nga tërmeti.

Ndeshja e parë e kuqezinjëve do të jetë ajo ndaj Italisë. Sa i përket formacionit zyrtar me trajner Ilir Shulkun, janë lënë jashtë Adrian Aliaj, Alban Bushi dhe Redi Jupi. Ndërsa nga ana tjetër është De Biazi në krye të Italisë si trajner.

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top