You are here
Home > Futboll Bota > Festimi i Rashfordit ndaj Chelseat, shpërthen “Twitteri”: Pse me shqiponjën e Shqipërisë?

Festimi i Rashfordit ndaj Chelseat, shpërthen “Twitteri”: Pse me shqiponjën e Shqipërisë?

Manchester United ka mbyllur pjesën e parë me rezultatin 1-0 ndaj Chelseat falë golit të Rashford. Ky i fundit e ka tundur rrjetën pas ekzekutimit të penalltisë.

Menjëherë ka nisur edhe festimi me shenjën e shqiponjës ose të zogut, por që pritet të sqarohet më mirë në fundin e ndeshjes nga vetë protagonist. Diferencimi është se në rastin e zogut, gishtat janë të bashkuara dhe simbolika është për rritjen në lartësitë e mëdha.

Në “Twitter” shumë prej tifozëve kanë ngritur pyetje se çfarë e lidh Rashfordin me shqiponjën e Shqipërisë, ndërkohë që është një festim krejtësisht i ri nga sulmuesi i Junajtid. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: [email protected]

Leave a Reply

Top