You are here
Home > Futboll Bota >  E PAZAKONTË/ Historia e dy tifozeve më besnike të Man.City

 E PAZAKONTË/ Historia e dy tifozeve më besnike të Man.City

Ky është sezoni i 85 rresht që Vera dhe Olga do të ndjekin skuadrën e tyre të zemrës. Manchester City ka fatin që mes milionave fansave të rinjë e të vjetër të ketë edhe dy zonjat e moshuara. Sot do të ishte një ditë e veթantë për to pasi klubi anglez i ka përzgjedhur si shoqërueset e dy lojtarëve në prag të ndeshjes me Fulham.

Vera dhe Olga festuan “ditëlindjen” e tyre në mënyrën më fantastike të mundshme pasi edhe Man City e shpërbleu besnikërinë e tyre me një tjetër fitore me rezultat 3-0. Të kesh tifozë të shumtë në skuadër është përgjegjësi, por të kesh tifozë kaq besnik është privilegj. E këto janë nga ato oak histori personale që rrallë përsëriten./Shqipëria.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top