You are here
Home > Futboll Bota > E fundit/ Më afër se kurrë më parë, pritet zyrtarizimi i Elseid Hysajt me trajner “El Cholon”

E fundit/ Më afër se kurrë më parë, pritet zyrtarizimi i Elseid Hysajt me trajner “El Cholon”

Elseid Hysaj është rikthyer në një telenovelë të mirfilltë në merkaton e verës, me interesimet e shumë skuadrave në Europë që kanë kërkuar të marrin shërbimet e mbrojtësit shkodran. Së fundmi do të ishte Shalke 04 që do të dilte nga gara, megjithëse u përmend si një pistë e mundshme për transferimin e lojtarit të Kombëtares.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane në orët e fundit, Elseid Hysaj është më afër se kurrë më parë për zyrtarizimin e skuadrës së re. Bëhet fjalë për Atletiko Madridin që drejtohet nga “El Cholo”, Diego Simeone. Madje sipas asaj që përflitet është arritur edhe marrëveshja mes klubit të Napolit dhe atij spanjoll. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top