You are here
Home > Kombëtarja > E bujshme/ Lojtari që Shqipëria fitoi ndaj Greqisë, i vjen ftesa të luajë kundër Arsenalit

E bujshme/ Lojtari që Shqipëria fitoi ndaj Greqisë, i vjen ftesa të luajë kundër Arsenalit

Emiliano Bullari ishte lojtari që krijoi një “luftë” të madhe mes Shqipërisë dhe Greqisë. Helenët bën gjithçka për ta marrë në Kombëtare, por aktualisht ky sulmues i përket grupmoshave të kuqezinjëve. Madje për herë të parë edhe Shqipëria do të bënte një përjashtim, pasi e grumbulloi kur ishte 17-vjeç te Kombëtarja U-21, vetëm duke ditur potencialin që zotëron.

Në ditën e djeshme, Bullari ka qenë heroi i Olimpiakosit U-19 pasi shënoi dy gola dhe dha një asist në fitoren 4-2 kundër Panionosit U-19. “Sport Ekspres” ka mësuar edhe një lëvizje të bujshme dhe të papritur në orët e fundit.

Sipas asaj që raportojnë burime të sigurta pranë lojtarit, Emiliano Bullari është ftuar për ndeshjen e radhës të Olimpiakosit që do të luajë në “Europa League” kundër Arsenalit. Vetëm se këtë herë flitet për ekipin e parë dhe jo për të rinjtë. Kjo ftesë erdhi pasi është dëmtuar sulmuesi Sundani i cili do të qendrojë 6 muaj jashtë fushës. Ndërkohë Olimpiakosi zotëron si sulmues vetëm El Arabin dhe Emiliano Bullarin. Duke parë formën e këtij të fundit, nuk do të jetë e habitshme që të lërë gjurmë ndaj topçinjve.

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top