You are here
Home > Kombëtarja > E bujshme/ Juventusi kërkon talentin e Shqipërisë U-19, doli nga të rinjtë e Dinamos

E bujshme/ Juventusi kërkon talentin e Shqipërisë U-19, doli nga të rinjtë e Dinamos

Juventusi është pranë marrjes së një talenti që gjendet pjesë e grupmoshave tona. Bëhet fjalë për mesfushorin e talentuar të kuqezinjëve U-19, Kleis Bozhanaj. Kur nuk kanë kaluar shumë kohë pas asaj mbërritje te të rinjtë e Empolit nga Dinamo, një tjetër hap i madh pritet të hidhet nga ky futbollist.

Të paktën që kjo është ekskluzivja që publikohet nga gazetari italian, Matteo Pedrosi, që shprehet se Bozhanaj do të merret nga Juventusi pas interesimit të shfaqur nga bardhezinjtë. Pritet sesi do të vazhojë rrjedha e historisë, por kjo do të ishte një arritje fantastike në karrierën e lojtarit. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top