You are here
Home > Superliga Kosove

Leksioni Danimarkë! “Si dita me natën”, trajneri i Bullgarisë i mat fjalët me Kosovën

Nëse trajneri i Danimarkës do të tallej përpara takimit ndaj Kosovës, duke e nënvlerësuar kundërshtarin përtej limiteve, kjo nuk ndodh me Bullgarinë. Sigurisht që flasim për një miqësore dhe kualifikuese të Europianit dhe kjo përbën shumë ndryshim, por edhe leksioni i mëparshëm ka ndikuar mjaftueshëm. Dardanët do e dominon kundërshtarin, madje

VIDEO/ E prisnin shumë te Kosova dhe Shqipëria, Toma feston golin me fanellën e Zvicrës

Pak kohë më parë, në Kosovë e quajtën të mbyllur çështjen "Toma". Një lajm i pavërtetë qarkulloi në të gjitha mediat sportive, se Bastien Toma i ishte bashkuar dardanëve. “Shqiperia.ch” ishte media e parë që përgënjeshtroi gjithçka, duke vërtetuar faktin se lojtari ende nuk e ka bërë zgjedhjen përfundimtare. Në ditën

Top