You are here
Home > Superliga Kosove

Ekipi shqiptar i Kategorisë së Parë i bën rezistencë, Kosova U-21 e fiton miqësoren me vuajtje

Kosova U-21 është duke zhvilluar kampin katër ditor në Durrës, atje ku ka grumbulluar futbollistët e saj, për të parë e ndjekur më nga afër ecurinë e tyre. Gjatë ditës së sotme, futbollistët e drejtuar nga ana e Refat Prekazit kanë përfituar për të zhvilluar një miqësore ndaj Besës së Kavajës.

Do të ishte e para në histori, Kosova niset në Maltë për të arritur suksesin e….Gjibraltarit!

Ditën e shtunë, Kosova do të rikthehet në fushën e blertë, teksa do të përballet në transfertë kundër skuadrës së Maltës në sfidën e vlefshme për kompeticionin “Liga e Kombeve”. Dardanasit në këtë sfidë do të kërkojnë me çdo kusht fitoren, pasi në rast marrjen e tre pikëve, do të

Shqetësime vetëm për Ujkanin dhe festë për Kosovën, portieri i Sitit është gati të marrë…”çelësat”

Duket se përfaqësuesja e Kosovës mund të jetë e qetë tashmë, përsa  i përket gardianëve të portës. Kujtojmë që pak ditë më parë FIFA, nuk po mundte të federonte portierin që është pjesë e Mançester Sitit, Arianet Muriqi, kjo për shkak të dekumentacionit. Kjo gjë ka mbajtur në ankth kampin

Ka festë te Kosova para Maltës, rikuperohet në kohë rekord lojtari i pazëvendësueshëm

Ka festë te Kosova, përpara takimit që futbollistët e drejtuar nga ana e Shaland, do të kenë ndaj Maltës të vlefshme për “Ligën e Kombeve”. Fillimisht kishte jo pak dyshime për dëmtimin e Mërgim Vojvodës, që mund të qëndronte jashtë fushës së blertë, në këtë takim kaq shumë të rëndësishëm për

Një shembull për t’u ndjekur! Askush si Rashica, i pari që bëri hapin e madh

Kosova luan ndeshjet e fundit të “Ligës së Kombeve”, transfertën kundër Maltës dhe sfidën me Azerbajxhanin. Nga lojtarët e grumbulluar, më shumë që të bën përshtypje është pikërisht lojtari i dalë nga kampionati kosovar, Milot Rashica. Miloti është një shembull për t’u ndjekur, pasi me punë dhe me rezultatet që ka

Nisin shqetësimet në mbrojtje, Shaland mund të luaj pa më të mirin ndaj Maltës

Kosova ka nisur menjëherë seancën e parë stërvitore në “Fadil Vokrri” për ndeshjen me Maltën. Dardanët luajnë dy ndeshjet e fundit në grupin D ku kanë shansin më të mirë për kualifikim të mëtejshëm. Shaland ka thirrur gjithë organikën e tij më të mirë por në mbrojtje për trajnerin kanë

Lotët e tifozit të veçantë, Vushtria kthimin e dikurshëm me trajnerin shqiptar nga Shqipëria

Në vitin 2014, ekipi i Vushtrisë do të shpalleshin kampion për herë të parë në historinë e këtij klubi në kampionatin kosovar. Ishte pikërisht shpërblimi i një pune intensive për afro 10 vjetësh, teksa Vushtria luftonte për t’u shpall kampion. Qyteti i Vushtrisë, ka sportëdashësit nga më të zjarrtë përsa i

Zyrtari në Kosovë tregon fuqinë e sportit: Më shumë po njohin Kelmendin, se Kosovën si shtet

Majlinda Kelmendi është rikthyer në atdheun e saj me medalje të artë, pas turneut të zhvilluar në Uzebekistan. Fuqia e sportit? Për ta treguar sadopak, mendon kordinatori i Rinisë, Kulturës dhe Sportit në Kosovë, Rexhep Hoti. Sipas  asaj që raporton “Indeksonline”, fillimisht Hoti i ka uruar xhudistet për rezultatet e mrekullueshme

Top