You are here
Home > Opinion

STOP DËNIMEVE KOLEKTIVE/ Parrulla ishte e izoluar, nuk përfaqësonte tifozërinë e Partizanit

Në takimin mes Partizanit dhe Skënderbeut, më shumë sesa vetë rezultati i ndeshjes, një banderolë do të merrte gjithë vëmendjen e mediave shqiptare, por sidomos të atyre përtej kufirit. Më saktësisht flitej për një shkrim që i dedikohej vrasjes së një shtetasi grek në Shqipëri, pasi më parë i kishte hapur

Tipike shqiptare/ “Të fryrë” pas një Europiani, quajmë dështim eliminimin nga…vendi futbollit

Tipike, një “sëmundje shqiptare” dhe një nga ato sjelljet që çfarëdo masash që ne të mundohemi të marrim për t’i ndërruar apo tjetërsuar, nuk mundet të ndryshojmë dot asgjë, pasi janë pjesë e qënies tonë. Kështu, pasi arritëm për herë të parë në histori të kualifikoheshim në Europianin e Francës, tashmë

Ekskluzive/ Enkeleida Zeko: Gazetaria ndryshon nga modeli velinë, këtu teprohet me dekolten

Shqipëria vuan për modele, në çdo fushë të jetës, e si këtu mund të mungonte edhe gazetaria sportive? Shpeshherë persona të ndryshëm që thonë shumçka në televizion, por asgjë për publikun, marrin vëmendjen e të gjithëve. "Sëmundje" e hershme, në Shqipëri është një ligj i pashkruar, se të ecësh përpara duhet

Ekskluzive/ Hafizi për “Shqipëria.ch”: Panuçi t’i dalë për zot punës, nuk i njeh përgjegjësitë

Shqipëria do të rikthehet në fushën e lojës në tetor, për të luajtur përballë Izraelit në sfidën e vlefshme për “Ligën e Kombeve”. Fillimisht grupi i drejtuar nga Panuçi, duhet që të luajë ndaj Jordanisë, në një test miqësor paraprak, për të parë gjendjen e futbollistëve. Në një prononcim ekskluziv për

“Hyp se të vrava, zdryp se të vrava”! Sa mirë që (s)kemi Ansi Agollin te Shqipëria

Ne shqiptarët, ndryshe nga pjesa tjetër e njerëzve që na rrethon, jemi paksa më të komplikuar për t’u kuptuar. Thuajse në të gjitha rastet kemi kontestime për vendimet e të tjerëve, për të dhënë një version tonin. Madje edhe atje ku jo vetëm që është e panevojshme, por është kompetenca

Top