You are here
Home > Kombëtarja U-15

Kuqezinjtë luajnë me Maqedoninë, u jepet përparësi futbollistëve që luajnë në Shqipëri

 Shqipëria U-15 po përgatitet për 2 ndeshjet miqësore kundër skuadrës së  Maqedonisë, që luhen në 18 dhe 20 shtator. Ekipi i Kombëtares  U-15 ka filluar grumbullimin në qytetin e Korçës dhe pak minuta më përpara është bërë dhe zyrtarizimi i lojtarëve të grumbulluar. “Një grumbullim dhe dy ndeshje që na shërbejnë

Mbyllet në paqe miqësorja U15 mes Shqipërisë dhe Kosovës, rastet dhe golat – SHQIPËRIA.CH

Ka përfunduar në barazim 1-1 miqësorja vllazërore mes të rinjëve të Shqipërisë dhe Kosovës. 15 vjeçarët e dy ekipeve dhuruan një 70' minutësh të bukur duke krijuar gola dhe raste të pastërta shënimi. Si fillim, Shqipëria ishte e para që kaloi në avantazh fal një penalltie të realizuar nga Sula.

LIVE: Shqipëria U15 kalon në avantazh ndaj Kosovës (FOTO)

Ka shënuar ne 11 metërsh për Shqipërinë U15 Eogen Sula. Në “Elbasan Arena” ka nisur prej orës 16:00 miqësorja mes Shqipërisë dhe Kosovës. Që në start djelmoshat e të dy kapeve kanë shkëmbyer takime vllazërore mes tyre. Në fillim përfaqësuesja e Kosovës U15 ka vendosur dorën në zemër teksa këndohej himni

Miqësore respekti, Shqipëria e Kosova këndojnë himnin sëbashku (FOTO) – SHQIPËRIA.CH

Në "Elbasan Arena" ka nisur prej orës 16:00 miqësorja mes Shqipërisë dhe Kosovës. Që në start djelmoshat e të dy kapeve kanë shkëmbyer takime vllazërore mes tyre. Në fillim përfaqësuesja e Kosovës U15 ka vendosur dorën në zemër teksa këndohej himni kombëtar i Shqipërisë. Gjestin etnik, djemtë e Memushaj e kthyen

Top