You are here
Home > Kombëtarja A

Shtutgarti ka dhurata për Krishtlindje, shqiptari 17-vjeçar nuk e lë vetëm me debutimin në Bundesligë

Në Gjermani ka shumë lojtarë me origjinë shqiptare, ndonëse janë ose jo pjesë e Kombëtares kuqezi. Fundjavën që kaloi, arriti të debutonte me fanellën e Shtutgardit mesfushori me origjinë shqiptare, Leon Dajaku. Ai është vetëm 17 vjeç dhe bëri debutimin e tij të parë në Bundesligën gjermane. Kjo gjë ndodhi për

Paradoksi/ Çfarë po bëni, ku është kultura? Shqipëria modele, italianët kuptojnë ku janë katandisur

Skuadra e Napolit u eliminua  pak ditë më parë nga kompeticioni më madhor në rang klubesh, atë në “Champions League”. Napoletanët deri në sfidën e fundit të fazës së grupeve gjendeshin në vendin e parë, ku do t'u mjaftonte vetëm një barazim kundër Liverpulit, për të kaluar më tej. Një gjë

Shënon çdo dy ndeshje, Tahiraj kërkon Kombëtaren nga Sllovenia: Përse të mos jem edhe unë?

Françesko Tahiraj është një prej futbollistëve shqiptarë më në formë të momentit. Pavarësisht se emri i tij është dëgjuar pak në media, kjo për vetë kampionatin ku ai aktivizohet, në Slloveni, padyshim që është një futbollist për t’u marrë në konsiderat. Sulmuesi 22-vjeçar që luan me Aluminj ka një statistikë mbreslënëse,

Top