You are here
Home > Kombëtarja > Anglia e mbyll Kosovën në pjesë të parë, dardanët shënojnë 3 gola në transfertë

Anglia e mbyll Kosovën në pjesë të parë, dardanët shënojnë 3 gola në transfertë

Anglia e ka mbyllur takimin ndaj Kosovës që në pjesë të parë. Në sekondën e 35 do të vinte edhe realizimi i Valon Berishës, pas një gabimi fatal të mbrojtjes së Anglisë.

E menjëhershme do të ishte kundëpërgjigja me golat e Sterling me kokë, Kane, autogolit të Vojvodës dhe dopieta e Sancho. Të gjitha këto ndodhën brenda pjesës së parë. Për “tre luanët” gjithçka përfundoi që në 45 minutat e para, duke e marrë lehtë pjesën e dytë. Valon Berisha dhe Vedat Muriqi do të shkurtonin rezultatin për statistika, ndërsa vendasit e mbyllin kështu me fitoren 5-3.

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top