Serie B/ Migjen Basha largohet nga Bari

Migjen Basha nuk ia doli të ngjitet në Serinë A me Barin, teksa skuadra u eliminua në fazën Play Off nga Cittadella. Mesfushori 31-vjeçar shqiptar mbante shiritin e kapitenit te barezët dhe udhëhoqi Barin deri në fazën Play Off, madje edhe në ndeshjen me Cittadellën ishte protagonist i një asisti

Ergys Kaçe, objektivi i parë i merkatos së Panathinaikosit

Ergys Kaçe vazhdon të jetë jashtë listave të grumbullimit të përfaqësueses shqiptare të futbollit, por ndërkohë në Greqi është kthyer përsëri një futbollist i shumëkërkuar falë atyre pak muajve ku mundi të luante rregullisht në radhët e Panathinaikos. Pikërisht klubi i qytetit të Athinës ka bërë të qartë se lojtari është

Sarri-Chelsea, katër vite kontratë dhe… Hysaj

Maurizio Sarri do të jetë trajneri i ri i Chelsea-it dhe zyrtarizimi është vetëm çështje orës. Menaxherët e tij janë në Londër dhe po diskutojnë detajet e fundit të kontratës, që do ta lidhë trajnerin me klubin anglez për katër vitet e ardhshme. Rroga e tij do të jetë 6