VIDEO/ Sulmuesi shqiptar është vetëm një “ngushëllim”, ndaj Olimpiakosit e ndal topin në trekëndësh

Luzerni nuk ka mundur t’ia dalë në duelin e Europës kundër Olimpiakosit, duke iu dorëzuar kundërshtarëve grek pa kushte. Me rezultatin e përgjithshëm 7-1, aventura e Luzernit është mbyllur në Europë në një takim që la pak për t’u diskutuar. Megjithatë “ngushëllimi” i vetëm i ekipit zviceran ishte Shkëlqim Demhasaj. Sulmuesi

Koha për t’i hequr kapelen! Gjimshiti është një model te Shqipëria

Vendimi që De Biazi morri pak përpara nisjes së Europianit në Francë, duke lënë jashtë Rashicën, Rrahmanin, Shalën dhe Gjimshitin, shkaktoi një debat të madh në Shqipëri. Tre futbollistët e parë nuk hezituan me zgjedhjen e tyre, duke u larguar nga Shqipëria. Të kthyer përpara kohe nga udhëtimi i tyre me

Argjentina lë jashtë “Argjentinën”

Boterori i Rusi 2018 ishte një “mace e zezë” për kombëtaren e Argjentinës. Skuadra seleçao doli kokë poshtë nga kompeticioni më i madhë botëror, por si duket drama argjentinase nuk ka përfunduar me kaq. Protagonist është po i njejti, Leo Mesi, shpirti që mban gjallë ende amerikanojugorët. Mediat argjentinase raportojnë se