You are here
Home > Kombëtarja

Ruleta nuk të fal Berisha i rikthehet vuajtjeve te Atalanta, i kujtojnë edhe gafën me Dortmundin

Brenda skuadrës së Atalantës kohët e fundit është krijuar një dilemë, përsa i përket çështjes se cili midis portierëve do të jetë titullarë, Etrit Berisha apo Golini. Trajneri Gasperini, në fillim vendosi që titullarë do të jetë ai portier që i bie “ruleta”, për shkak se konkurenca i bënë mirë

Merr flakë pas fitores me Shqipërinë, Izraeli shënon 7 gola në miqësore

Pas asaj fitore të rëndësishme e ndoshta pak të merituar të Izraelit ndaj Shqipërisë me rezultatin 2-0, grupi i lojtarëve që drejtohet nga Herzog ka marrë zemër duke shkëlqyer në miqësore. Sapo është mbyllur takimi miqësor ndërmjet Izraelit dhe Guatemalas, i cili ka përfunduar me rezultatin e thellë 7-0. Sigurisht, asgjë

Figura e njohur e Napolit tallet me Hysajn: Do të paguhet si Kulibali? Në fakt, nuk ndryshojnë shumë

Tashmë është java e Kombëtareve dhe çdo ikonë e futbollit apo edhe sportëdashës është i interesuar për situatën që po kalojnë Kombëtaret respektive, duke e kaluar disi në plan të dytë vëmendjen nga klubet të cilat janë pjesë apo simpatizojnë. Xhenaro Skalato është një figurë e njohur e skuadrës së Napolit,

I mohuan Shqipërinë katalanasit të vetëm! Balliu gati për rivalin amator, Metzi është për të qeshur

Skuadra e Metz pak ditë më parë nuk i dha leje legjionarit të Kombëtares, Ivan Balliut, që të grumbullohet me Shqipërinë për sfidat kundër Skkocisë dhe miqësoren përballë Uellsit. Kjo për shkak se klubi francez kishte marrë kërkesën 13 ditë përpara përballjeve, ndërsa në rregulloren e organizmave më të lartë

Dikur rivalizonte me Delle Alli, Ismaili rrëfen historinë e pazakontë nga Anglia: Më mohuan Shqipërinë!

Karriera e Zeli Ismailit mund të quhet një nga më të pazakontat për një futbollist shqiptar. Futbollisti i lindur në Kukës, është larguar për në Angli që kur ishte i vogël, për shkak të kushteve të vështira që ndodhej familja e tij. Megjithëse është vetëm 24-vjeç, mesfushori shqiptar ka kaluar një

Masa te reja dhe zakona të vjetra/ Një biletë për Kosovën, tifozët “shpërthejnë”…faqen e internetit!

Rradhë të gjata dhe ndërhyrja e policisë me gaz lotsjellës u desh në takimin e fundit që Kosova zhvilloi ndaj Ishujve Faroe, për të pasur një biletë për këtë takim. Kjo panoramë vetëm për një ndeshje futbolli që nuk të krijon përshtypjen, por e tillë ishte situata dhe kështu u paraqit

Pyetjet e diskutimet për “bufin”! Lojtarët ftohen sa ikin jashtë, Gavazaj i hesht: Po unë dhe Abazaj?

Kombëtarja shqiptare do të ndeshet ndaj Skocisë dhe Uellsit në takimet e nëntorit, që do të jenë me jo pak rëndësi për vazhdimësinë e Panuçit. Sigurisht, pa harruar edhe renditjen e kuqezinjve në UEFA, pasi këto do të ndikojnë edhe sa i përket vazove në hedhjen e shortit për kualifikueset

Leksioni për Berishën dhe kopja e Salihit, sulmuesi i Skocisë: Për Kombëtaren ku nuk do të shkoja

E mbani mend justifikimin e Besart Berishës për të mos ardhur te Shqipëria? “Përtej dëshirës, jam larg dhe nuk mundem që të vijë të luajë për Shqipërinë”, ishte përgjigja e Besartit, që asokohe ishte një nga sulmuesit më në formë në Australi. E vërtetë, distanca ishte e madhe, por edhe më

 I befasuar edhe nga Gjimshiti, trajneri i Atalantës: Dukeshin sikur të ishin “pronarët”, ishte hera e parë

Atalanta arriti të fitonte ndaj Interit me rezultatin 4-1, në një takim të dominuar që nga minuta e parë. Megjithëse në fillimin e takimit, të pakët do të ishin ata që do të flisnin për një sukses të ekipit nga Bergamo, duke parë edhe disa ndryshime që kishin në formacionin

E pazakonta/ Skocia vjen pa një formacion në Shqipëri, mediat ia bëjnë të qartë: Nuk duam justifikime!

Një ndeshje disi e pazakontë do të jetë ajo mes Shqipërisë dhe Skocisë, teksa të dyja Kombëtaret vihen përballë një ndeshje të rëndësishme, por u mungojnë aq shumë lojtarë për këtë ndeshje. Sa i përket futbollistëve të Kombëtares, të gjithë jemi të ndërgjegjshëm për mungesat që do të kemi në këtë

Top