You are here
Home > Serie A

Paradoksi/ Çfarë po bëni, ku është kultura? Shqipëria modele, italianët kuptojnë ku janë katandisur

Skuadra e Napolit u eliminua  pak ditë më parë nga kompeticioni më madhor në rang klubesh, atë në “Champions League”. Napoletanët deri në sfidën e fundit të fazës së grupeve gjendeshin në vendin e parë, ku do t'u mjaftonte vetëm një barazim kundër Liverpulit, për të kaluar më tej. Një gjë

E keni lënë shumë të qetë, si do të rritet Strakosha? Legjenda laciale e sheh ndryshe rastin e shqiptarit

Bruno Giordano në Itali, njihet si një prej legjendave të futbollit të hershëm në shtetin e axurrve. Ditën e djeshme Bruno ka dhënë një intervistë për Rasio Sei, ku ka folur për gjendjen që po kalon ekipi i Lacios. Ai ka spikatur portierin shqiptar, Thomas Strakosha, ku për gardianin kuqezi, është

Mes Kompani, Ibrahimovich dhe Pogba! Sa shumë vëmendje që vlen Hysaj tek të huajt

Elseid Hysaj është padyshim futbollisti më i rëndësishëm në arenën europiane, sa i përket lojtarëve tanë të Kombëtares. Tashmë që merkato dimërore është duke u afruar dhe në prag të çeljes, shkodrani është në qendër të vëmendjes. “BBC”në një artikull për afrimet dhe largimet më të bujshme që do të ndodhin

Letra për Strakoshën të fut mornicat në trup: Bir! Dridhem ende për ty, nuk më harrohen vuajtjet në Greqi

Një letër drithëruese është ajo që legjenda e Shqipërisë, Foto Strakosha ka publikuar për djalin e tij, Thomas Strakoshën. Gardiani i dikurshëm i Kombëtares, ka rrëfyer gjithë vështirësitë e jetës dhe peripecitë për të mbërritur deri në këtë moment. Duke nisur nga kalimi në Greqi kur në vendin tonë ra regjimi,

Top