You are here
Home > Futbolli Shqiptar

Ekipi shqiptar i Kategorisë së Parë i bën rezistencë, Kosova U-21 e fiton miqësoren me vuajtje

Kosova U-21 është duke zhvilluar kampin katër ditor në Durrës, atje ku ka grumbulluar futbollistët e saj, për të parë e ndjekur më nga afër ecurinë e tyre. Gjatë ditës së sotme, futbollistët e drejtuar nga ana e Refat Prekazit kanë përfituar për të zhvilluar një miqësore ndaj Besës së Kavajës.

Do të ishte e para në histori, Kosova niset në Maltë për të arritur suksesin e….Gjibraltarit!

Ditën e shtunë, Kosova do të rikthehet në fushën e blertë, teksa do të përballet në transfertë kundër skuadrës së Maltës në sfidën e vlefshme për kompeticionin “Liga e Kombeve”. Dardanasit në këtë sfidë do të kërkojnë me çdo kusht fitoren, pasi në rast marrjen e tre pikëve, do të

I vetmi lojtar në Kombëtaren e madhe, te Zagrebi krenohen edhe me “thesarin” e Shqipërisë

Ekipi i Lokomotivës së Zagrebit ka pasqyruar me krenari nëpërmjet rrjeteve sociale, se 8 prej futbollistëve të tyre janë të angazhuar gjatë kohës së Kombëtareve. Një arritje kjo edhe për vetë klubin kroat, që më përpara konsiderohej disi modest, por me këtë sezon të mrekullueshëm që po kalon, ka marrë

Të gjithë pas tij! Shabani di sesi të shmang përgjegjësinë, thjeshtë shkon te…Gjermania!

Të gjithë janë pas Meritan Shabanit. Te Bajerni e adhurojnë pjesa më e madhe e tifozëve, megjithëse ndeshjet e tij me ekipin e parë, mund të numërohen lehtësisisht me gishtat e dorës. Por potenciali dhe aftësia që ky lojtar zotëron, mund të dallohet në fushën e lojës. Flasim për një talent

Patriotizëm apo sëmundje mendore? Në Serbi ka dyshime, mediat kujtojnë Morinën: Terroristi sirian!

Media serbe çdo ditë e më shumë përmend futbollistët shqiptar, ku mesa duket akoma nuk mund ti harrojë momentet e “hidhura” që u kanë shkaktuar djemtë kuqezi.  “Informer” është media e rradhës që shkruan për shqiptarët, teka u kujton lexuesve të sajë se pas skuadrës së Xherdan Shaqirit, Liverpulit, është

Sot jam 20 vjeç dhe Shqipëria më thërret! Ndryshon kënga himn, te Shpresat ka festë

Shpresat e Shqipërisë e kanë nisur grumbullimin e tyre për takimet miqësore që do të zhvillojnë ndaj Maltës, për të parë elementet e rinjë, që mund të jenë të prespektivës dhe t’i shërbejnë të ardhmes. Por dita e sotme ka qenë disi e veçantë për djemtë e drejtuar nga Alban Bushi,

Top