You are here
Home > Author: admin

Tani PO, momenti i zhurmës! Rashica në sytë e Europës, luan ndaj verdhezinjve “të tmerrshëm”

Dortmundi do të përballet ndaj Werder Bremenit, në kryesfidën e kësaj jave që zhvillohet në Bundesligë. Një ndeshje që pritet me interes të lartë në Gjermani, duke parë edhe sezonin që po zhvillojnë verdhezinjtë. Aktualisht në vendin e parë, “të tmerrshmit” e Bundesligës duken se nuk kanë konkurrencë këtë herë. Por

Kishin ndërruar vëndet, në derbin shqiptar në Angli mungoi futbollisti që nuk pritej

Një derbi shqiptar pritej në “Championship” gjatë ditës së sotme, atje ku Sheffield Wendsay shkoi në transfertë ndaj Swansea, takim ky që vazhdon në rezultatin 0-1. Te këta të fundit luan talenti shqiptar, Bersant Celina, ndërsa tek Sheffield aktivizohet sulmuesi Nuhiu. Ky i fundit ndodhet një formë aspak të mirë, aqsa

Itali, ku jemi duke shkuar? Asnjë orë më tepër, shkodrani “viktima” e radhës e degradimit të fqinjëve

“Shqiperia.ch” ka sjellë në ditën e djeshme një artikull, ku vetë italianët kritikonin për gjendjen në të cilën kishin mbërritur dhe ndodheshin, për të kuptuar një kulturë e cila është për keqardhje. Imagjinoni, portieri i Liverpulit, Karius do t’i mohonte trofeun e “Champions League” anglezëve, me gafat e bëra në finale

Trajneri shqiptar ngre figurën e talentit “gërshërë”: I fiksuar pas tyre! E imagjinoja te Milani ose Juventusi

Bruno Petkoviç është vetëm një nga shumë futbollistët e dalë nga Kroacia, e që kanë pushtuar nivelet më të larta të futbollit në Europë. Në këtë vend ballkanik, ndodhet padyshim një akademi e madhe e futbollit ,që furnizon gjithë kampionatet elitare me talente. Në lidhje me futbollistin Petkoviç, ka folur edhe

Top