You are here
Home > Futboll Bota > “Zgjodhi Kosovën pasi u përjashtua nga Mali i Zi”, anglezët për “grindavecin” Muriq

“Zgjodhi Kosovën pasi u përjashtua nga Mali i Zi”, anglezët për “grindavecin” Muriq

Arijanet Muriq është portieri i ri shqiptar që premton shumë me të ardhmen e tij, ndërsa aktualisht është pjesë e Manchester Sitit. Dikur -përfaqësonte Malin e Zi, por gardiani vendosi të ndërronte drejtim, duke zgjedhur Kosovën për vazhdimin e tij.

Tashmë është prestigjozja “The Sun”, e cila kthen sytë nga Muriq. Nëpërmjet një artikulli ku pyetet: “Kush është Arijanet Muriq dhe nga vjen ky portier?”, më tej për sportdashësit do të shkruhej:

“Aro (shkurtimi për Arijanet) Muriq ka tre kombësi të ndryshme, që ka lindur në Zyrih, Zvicër për prindërit shqiptarë nga Mali i Zi. Portieri luajti dy ndeshje për Malin e Zi U-21, të dyja prej të cilëve ai u përjashtua nga fusha.

Në të parën, kundër Bosnjes, ai u dërgua jashtë pasi kapi topin me dorë jashtë zonës së tij, ndërsa në të dytën, kundër Sllovenisë, ai pa të kuqen pasi godit me kokë një kundërshtar. Dhe pasi dështoi të fitonte një thirrje për ekipin e lartë të Malit të Zi, 19-vjeçari e transferoi besnikërinë e tij në Kosovë”, ishte ky përshkrimi i “The Sun” për portierin shqiptar. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top