Vjen vendimi, ja ku do të luajë Barcelona në rast të ndarjes së Katalonisë nga Spanja

Barcelona është e gatshme për dialog me La Ligën, por mund të ketë masa të tjera të ngjajshme si ajo me Las Palmasin kur Nou Camp ishte i boshatisur, njëjtë sikurse palestra e basketbollit dhe të ngjajshme deklaroi Manolo Oliveros.


Por sipas të gjitha gjasave do mund të përsëritet rasti si ai me Las Palmasin në mënyrë që të tërheq vëmendje botërore.

Sipas të njëjtit burim Barcelona do të vazhdojë të aktivizohet në La Liga, Kupë të Mbretit edhe nëse Katalonia ndahet nga Spanja. /Shqipëria.ch

About the author