You are here
Home > Kombëtarja > VIDEO/ “Sulmuesi” Gjimshiti po arrin kulmin e karrierës, i gjen një tjetër gol Atalantës

VIDEO/ “Sulmuesi” Gjimshiti po arrin kulmin e karrierës, i gjen një tjetër gol Atalantës

Berat Gjimshiti është duke arritur në kulmin e karrierës së tij me Atalantën. Skuadra e Gasperini është një përallë e bukur në Itali, ndërsa është shumë pranë arritjes në “Champions League”.

Mbrojtësi shqiptar nuk është duke treguar vetëm një formë të mirë në mbrojtje, por po përmirësohet shumë edhe në aspektin sulmues. Pasi detyroi lojtarin e Lacios që të shënonte në portën e tij gjatë përballjes së shkuar, Gjimshiti i ka sjellë edhe një tjetër gol Atalantës. Pasimi fantastik i lojtari kuqezi, do e nxirrte Castagne me portën e boshatisur, duke ia bërë një lojë fëmijësh realizimin e golit. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top