You are here
Home > Futboll Bota > VIDEO/ Gol në stilin e Mesit dhe festim i veçantë, kjo ishte magjia e Shalës në Norvegji

VIDEO/ Gol në stilin e Mesit dhe festim i veçantë, kjo ishte magjia e Shalës në Norvegji

Herolind Shala i ka magjepsur të gjithë te Valeranga, që në ndeshjen ndaj Tromsos. Në takimin e përfunduar me rezultatin 4-1, mesfushori shqiptar do të shënonte dy gola dhe do të jepte një asist. Gjithçka e bëri në mënyre perfekte ky lojtar, madje duke dhuruar edhe spektakël në fushën e lojës.

Në minutën e 75, realizimi i lojtarit shqiptar ishte i një tjetër kalibri. Në stilin e Lionel Mesit, pas disa kombinimeve të bukura, topi ka përfunduar në rrjetë si të ishte realizuar nga vetë ylli argjentinas. Më pas kishte vend edhe për një festim të veçantë, që e kemi parë rrallëherë në futboll. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top