Home > Futboll Bota > Turqia ka rënë? Dy gola për dy minuta, “vritet” edhe ndeshja ndaj Moldavisë

Turqia ka rënë? Dy gola për dy minuta, “vritet” edhe ndeshja ndaj Moldavisë

Në fillimin e kualifikueseve të Europianit, teksa Shqipëria mësoi grupin e saj, të gjithë e nënvlerësuan disi Turqinë për kualitetin që ka aktualisht. Kjo nisur edhe nga rezultatet e dobëta që u morrën nga kjo Kombëtare në kohët e fundit, por fusha tregoi të kundërtën.

Në drejtimin e Gunesh, turqit arritën të merrnin një fitore me shumë vlera në Shqipëri. Aktualisht kjo Kombëtare është duke kryesuar me rezultatin 2-0 ndaj Moldavisë. Dy gola për dy minuta, me Kaldrim dhe Tosun që “vrasin” ndeshjen përpara kohe në 45 minutat e para. Një entuziazëm i madh aktualisht te Turqia, që mbetet një kandidate kryesore për vendin e dytë, që të jep edhe biletën për Europian. /Shqiperia.ch/