Super Formacioni i Kosovës qe do luaj ne ndeshjen me Kroacinë

Përfaqësuasja e Kosovës në futboll shkëlqeu ndaj Finlandës në ndeshjen historike që u mbyll 1-1.

Lajm i mirë është se Kosovës do t’i bashkohen edhe disa lojtarë të tjerë për ndeshjen e ardhshme ndaj Kroacisë që zhvillohet më 6 tetor me fillim nga ora 20 e 45 në Loro Boriçi (Shkodër).

Ujkani
Perdedaj, L.Sadiku, Rrahmani, Paçarada
Kryeziu, P.Hetemajm Rashica, V.Berisha,
Bernard Berisha, Besart Berisha

Ardhja e sulmuesit Besart Berisha nuk është konfirmuar ende, por ai mund të jetë pjesë e Kosovës pasi ka pranuar ftesën e Bunjakit. Pra pritet ardhja e Loret Sadikut, Ardian Ismajlit, Arbër Zenelit, një portieri të ri dhe ndoshta edhe befasi të tjera (Përparim Hetemaj)./veqsport.com/

Read more: http://www.veqsport.com/artikulli.aspx?id=40221#ixzz4JxnAucCR

Për të gjithë të interesuarit për tu reklamuar në portalin e vetëm ku unfikohen trevat shqiptare, na kontaktoni në Shqipë[email protected]

Leave a Reply