Sion ndal Zurich, Lenjani titullar, Kukeli e ndjek nga stoli.

Ka përfunduar me shifrat 1-1 ndeshja mes Sion dhe Zurich në javën e 14-të kampionatit zvicerian. 


Një pikë mjaft e rendësishme e marrë nga një prej pretendentëve për kampion. Në këtë ndeshje Lenjani e ka nisur titullar në krahun e majtë të mbrojtjes duke luajtur per plot 90′-minuta. 


Për Burim Kukelin trajneri spanjoll i Sion ka vendosur të mos ofroi minuta duke e lënë në stol. 

Ndërsa goli i barazimit nga ana e Sion është realizuar nga mesfushori me origjinë shqiptare, Pajtim Kasemi, i naryralizuar prej vitesh me kombëtaren Zvicerani. 

Përgatiti: Armend Pire  – SHQIPËRIA.CH

Për të gjithë të interesuarit për tu reklamuar në portalin e vetëm ku unfikohen trevat shqiptare, na kontaktoni në Shqipë[email protected]

Leave a Reply