Shqiptaret e Zurichut kerkojne fitoren ndaj serbve

image

Shqiptaret ne Zvicer po behen gati per diten e sotme, me rastin e ndeshjes se shume pritur qe do te jet nje derby i madh ndermjet FC Srbija Zürich- FC Albania Zürich. 

Ne kete ndeshje pritet te jen mjaft tifoz te Disapores Shqiptare ne Zvicer, pasi kerkohet me ngulm Fitore nga FC Albania Zürich. Pa marr prasysh Klasifikimin ne Tebele Kuqezinjte nga Zürichu me plot vullnet do kerkoj revanshin e radhes, kunder ekip serb.
FC Albania Zürich garon ne Ligen e 4 Regjionale ne Kantonin e Zürichut. Motoja dhe filozofia e ketij klubi  tregon vet perfaqesimin e te gjithe shqiptareve nga te gjitha trojet etnike.
Trajneri Nexhmedin Rama dhe stafi i tij Teknik shprehen optimist per ndeshjen e dites se diel, pasi beson ne kualitetet e lojtareve te ekipit.Me ndihmen e tifozeve te zjarrt dhe angazhimin maksimal të lojtareve  fitorja do jet ne anen tone”thekson Rama per Strugalajm.com.
Ndeshja do zhvillohet  me 29 e duel ne
ora 16:00 ne qytetin e Zürichut ne Sportanlage Juchhof 2-Schlieren Zurich.

About the author