You are here
Home > Futboll Bota > Shpërthen Guri dhe Cikalleshi, një shqiptar nxjerr kokëulur sërish trajnerin…Dik Advokat

Shpërthen Guri dhe Cikalleshi, një shqiptar nxjerr kokëulur sërish trajnerin…Dik Advokat

Në miqësoret që skuadrat po zhvillojnë si fazë përgatitore para vazhdimit të kampionatit, sulmuesit e Shqipërisë e kanë gjetur rrugën e rrjetës.

Fillimisht do të ishte Cikalleshi që do të dërgonte topin në rrjetë me ekipin turk. Goztepe arriti të fitonte me rezultatin 6-3 ndaj Pendistok, ndërsa sulmuesi shqiptar realizoi golin e pestë për skuadrën e tij.

Nga ana tjetër, do të ishte edhe Sidrit Guri që do të vendoste fatin e miqësores. Ostende ia doli të mundte me rezultatin 1-2, ekipin e Ultrech. Holandezët drejtohen nga trajneri Dik Advodat, njeriu që më parë ka drejtuar Serbinë në natën e famshme të Beogradit, atje ku Shqipëria arriti t’i nxirrte kokëulur nga stadiumi vendasit. Tashmë është sërish një shqiptar, që e mposht teknikut holandez, por për fatin e tij të mirë është vetëm një miqësore. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top