Shkëndija fiton me golead, kuq e zinjtë kyresojnë bindshëm…

Java e 17-të e kampionatit maqedonas ka dhuruar spektakël golash nga Shkëndija e Tetovës. Kuq e zinjtë kanë fituar me rezultatin e thellë 1-6 në transfertë kundër Renovës. Tetovarët e kanë kthyer në një “fushë tenisi” sfidën e rradhës në kampionat. Golat në këtë ndeshje u realizuan nga  B.Ibraimi(2x), F.Hasani(2x), S.Shefiti dhe S.Junior. Ndërsa goli i vetëm për vendasit u shënua nga N.Mishkovski. Shkëndija kryeson bindshëm kampionatin me 43 pikë dhe afrohen gjithmonë e më shumë titullit kampion.
Përgatiti: Armend Pire – SHQIPËRIA.CH 

Për të gjithë të interesuarit për tu reklamuar në portalin e vetëm ku unfikohen trevat shqiptare, na kontaktoni në Shqipë[email protected]

Leave a Reply