Shkëlqen Taulant Xhaka asist per gol (video)


Birkir Bjarnason Goal – Basel 1-0 Grasshoppers… by football__live

Bazel – Grasshopers (3 – 1). Granit Xhaka luan në formacion si gjithmonë me Bazelin, ndërsa në krahun tjetër luan vetëm Alban Pnishi nga fillimi në fund.

Kampionët në fuqi arrijnë të gjejnë golin e parë që në minutën 29-të, dhe asistuesi ishte taulant Xhaka. Pjesa e parë mbyllet 2-1, ndërsa në të dytën Bazeli shënoi edhe golin e tretë dhe vulosi fitoren.

Për të gjithë të interesuarit për tu reklamuar në portalin e vetëm ku unfikohen trevat shqiptare, na kontaktoni në Shqipë[email protected]

Leave a Reply