Rikthehet Bekim Balaj, gol me Akhmat Grozni (VIDEO)

Bekim Balaj lë pas dëmtimin, nuk ishte aktivizuar me Akhmat prej dy muajsh dhe rikthehet me gol me ekipin e tij.

Sulmuesi i Kombëtares Shqipëtare ka shënuar nga pika e bardhë e penaltisë kundër ekipit Pavlodar nga Kaziktastani me të cilin ekip skuadra e Balajt u takua në një miqësore.

Balaj shënoi golin e barazimit në minutën e fundit duke cuar shifrat 1:1 pasi që Akhmat ishte duke pësuar 0-1 nga kazakët, rikthim me gol për Balajn në momentin më të mirë, pasi që kampionati rus po troket për gjysëm sezonin pranveror.

/Shqipëria.ch

 

About the author