Rei Manaj drejt Spanjës, e kërkon klubi i njeriut të dytë më të pasur në botë

E ardhmja e sulmuesit Rei Manaj mbetet ende e paqartë teksa klubi i Interit nuk ka vendosur ende se ku do ta huazojë për sezonin e ri. Krahas interesimit të fortë të Karpit në Serinë B, për 20-vjeçarin është futur në garë edhe klubi spanjoll i Real Oviedos.

Real Oviedo është një skuadër e kategorisë së dytë spanjolle e cila në këtë sezon ka plan ambicioz për të siguruar ngjitjen në La Liga. Ky klub ka si aksioner kryesor njeriun e dytë më të pasur në botë, Karlos Slim, dhe si trajner ka një nga legjendat e Real Madridit, Fernando Hierro.

Shumë afër do të mësojmë dhe destinacinon e Manajt, që ende konsiderohet si e ardhmja e sulmit kuq e zi.

/Panoramasport

About the author