You are here
Home > Bundesliga > Rashica, Rashica dhe gjithmonë Rashica! Nuk ka të ndalur, shënon sërish në Bundesligë

Rashica, Rashica dhe gjithmonë Rashica! Nuk ka të ndalur, shënon sërish në Bundesligë

Milot Rashica nuk ka të ndalur së shënuari në Bundesligë. Futbollisti shqiptar ka gjetur rrjetën në takimin që po zhvillohet ndaj Leverkusenit, që ndodhet në rezultatin 0-2.

Pas një kundërsulmi fantastik të ekipin të Werderit, futbollisti i Kosovës nuk ka gabuar i vetëm përballë portierit. Një moment krenarie për gjithë tifozët shqiptarë, teksa kanë një lojtar si Rashica, që ka marrë gjithë vëmendjen në Bundesligë. Ky i fundit po mban një ritëm të lartë në kohët e fundit, pasi i ka shënuar thuajse të gjitha ekipeve të mëdha, duke futur këtu edhe golin e gjetur ndaj Dortmundit. /Shqiperia.ch/

Postime të tjera


Nëse e vlerësoni punën e “Shqiperia.ch” si media e vetme e përkushtuar me lojtarët e Kombëtares dhe sportistët shqiptarë, mund të kontribuoni për zgjerimin e projektit dhe vazhdimësinë tonë në të ardhmen.
Paypal: G453645282@gmail.com

Leave a Reply

Top